Kiedy podatnik będzie miał prawo do odliczenia całości VAT z faktury zakupu samochodu

Tomasz Krywan

Autor: Tomasz Krywan

Dodano: 14 kwietnia 2016
Pytanie:  Chcę kupić pojazd do firmy. Jest to samochód ciężarowy Fiat Ducato. Pojazd ma przeprowadzone badanie techniczne w stacji kontroli pojazdów. Rodzaj badania: DODATKOWE-VAT. W uwagach jest zapis: pojazd odpowiada dodatkowym warunkom technicznym przewidzianym dla VAT-1 (art. 86a ust. 9 pkt. 1 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, DZ. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054 ze zm.). Czy mam prawo do pełnego odliczenia VAT z faktury zakupu, pełnych odliczeń od paliwa i napraw? Czy muszę coś zgłaszać w Urzędzie Skarbowym, dostarczać zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu? Czy obowiązkowa jest adnotacja w dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu odnośnie VAT-1? Czy to prawda, że będąc Vat-owcem nie muszę kupując pojazd płacić podatku od zakupu i składać jakichkolwiek informacji, PIT w urzędzie skarbowym? Chcę być spokojna w związku z planowanym kupnem pojazdu i mieć pewność, że wszystkiego dopełniłam. Dlatego proszę o pomoc.

Pozostało jeszcze 79 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (19.90 zł netto) »Przez SMS (25.00 zł netto) »
Tomasz Krywan

Autor: Tomasz Krywan

Tomasz Krywan - ekspert Portalu FK i doradca podatkowy, specjalista od podatku VAT. Stały współpracownik największych redakcji podatkowych w Polsce - w ciągu ostatnich lat na łamach publikacji podatkowych opracował kilkanaście tysięcy odpowiedzi na pytania podatników oraz kilkaset artykułów i komentarzy. Autor komentarza do ustawy o VAT.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz
Dołącz do Portalu FK i odbieraj nagrody
KLUB <
wiper-pixel