Polski Ład to prawdziwa rewolucja w systemie podatkowym. Tak dużych i istotnych zmian podatkowych nie było w ostatnich 30 latach. Proponowane przepisy to ponad 100 nowych rozwiązań podatkowych zawartych w 26 znowelizowanych ustawach. Chociaż reforma ta jest określana największą obniżką podatków ostatnich lat, jej realia są nieco inne. W rzeczywistości Polski Ład dla wielu przedsiębiorców oznacza wyższe zobowiązania publicznoprawne. Co warto wiedzieć o spółce z o.o. w Polskim Ładzie?
Każdy przedsiębiorca przed zakończeniem roku powinien zrewidować swoje rozliczenia podatkowe. Możliwe, że warto podjąć decyzję, nie tylko odnośnie do nowej formy opodatkowania, lecz także w zakresie zmiany formy organizacyjnej dotychczas prowadzonej działalności gospodarczej.
Może się bowiem okazać, że w przypadku działalności:
właściwym rozwiązaniem będzie założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.
W konsekwencji popularny rodzaj spółki w Polsce zyskał jeszcze bardziej na atrakcyjności. Wielu przedsiębiorców dostrzega w spółce z o.o. remedium na Polski Ład.
Czy faktycznie jest to rozwiązanie dla każdego?
W tekście przybliżymy Państwu najważniejsze aspekty, które odróżniają spółkę z o.o. od jednoosobowej działalności gospodarczej. Będą one pomocne w podjęciu świadomej decyzji dotyczącej przyszłości prowadzonej firmy.
Formalności związane z rozpoczęciem działalności gospodarczej
Jednoosobowa spółka z o.o. w Polskim Ładzie
Podmioty zainteresowane prowadzeniem działalności gospodarczej w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej, jeżeli posiadają profil zaufany, są w stanie założyć firmę w 15 minut. Składając wniosek w CEIDG, podmiot może jednocześnie złożyć zgłoszenie rejestracyjne do ZUS i VAT.
Wpis do CEIDG jest bezpłatny.
Założenie spółki z o.o. nie jest już tak proste. Może się ono odbyć przy użyciu jednej z dwóch poniższych metod:
bądź
Po przeczytaniu tekstu będziesz wiedzieć:
Zaloguj się:
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.