Kierowca nie musi załączać dokumentów na potrzeby rozliczania diet

Monika Frączek

Autor: Monika Frączek

Dodano:
Pytanie:  Firma od niedawna zajmuje się transportem drogowym krajowym i zagranicznym. Zatrudnia na podstawie umowy o prace kierowców kat. C+E.  Kierowcy głównie pracują na terenie kraju, ewentualnie podejmują frachty z Litwy. W trakcie tygodnia roboczego wykonują średnio 3-4 frachty. Zwykle wyjazd z miejsca stałego postoju następuje w poniedziałek, a powrót w piątek. W związku z powyższym:
  1. Czy kierowcom należą się diety i jak ustalić ich wysokość (krajowe, zagraniczne)? Czy diety muszą być powiązane z delegacją?
  2. Na jakiej podstawie należy ewentualne diety naliczyć i z jaką częstotliwością należy je rozliczać i wypłacać? Jeśli pracodawca zapewnia pracownikowi posiłek czy ma to wpływ na wysokość diety, jak to rozliczyć?
  3. Jakie dokumenty muszą być przekazane przez kierowców i sporządzone przez pracodawcę?
  4. Czy nocleg w kabinie kierowcy odpowiednio do tego celu dostosowanej wymaga dodatkowej rekompensaty i w jakiej wysokości?

Uzyskaj testowy dostęp do Portalu FK na 24 godziny!

Zyskasz testowy, darmowy dostęp do serwisu na 24 godziny.

W ramach dostępu zyskasz:

  • Dostęp do Nowości i Porad ekspertów Portalu FK
  • Narzędzia księgowe i kadrowe
  • eBooki na temat najnowszych zmian w prawie
  • Materiały Video

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Masz już dostęp?

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu

   PayU »
   9.00 zł netto
   SMS »
   10.00 zł netto
Monika Frączek

Autor: Monika Frączek

Prawnik, autorka opracowań z zakresu prawa pracy. Od 1998 r. była głównym specjalistą w Departamencie Prawa Pracy, w Ministerstwie Pracy i Polityki Od 2003 r. pracowała w Wydziale Legislacji Departamentu Prawa Pracy. Uczestniczyła w pracach legislacyjnych w MPiPS i Parlamencie. Absolwentka Podyplomowego Studium Zbiorowych Stosunków Pracy i Zasobów Ludzkich, w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestnik Podyplomowego Studium Zagadnień Legislacyjnych prowadzonego na Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat specjalizuje się w praktycznych zagadnieniach prawa pracy. Autorka opracowań z zakresu prawa pracy kierowanych do pracowników kadr i działów personalnych, a także osób zarządzających. Obecnie prowadzi swoją firmę doradczą oraz prowadzi szkolenia z tematyki prawa pracy dla działów kadr, osób zarządzających oraz związków zawodowych, w szczególności z czasu pracy, dokumentacji pracowniczej, zgodnego z prawem zatrudniania i zwalniania pracowników, podnoszenia kwalifikacji zawodowych uprawnień rodzicielskich, problematyki pracy tymczasowej.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Najnowsze porady

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny za DARMO - otrzymasz dostęp do wszystkich treści Załóż konto testowe

x
wiper-pixel