Kierowca nie musi załączać dokumentów na potrzeby rozliczania diet

Monika Frączek

Autor: Monika Frączek

Dodano: 6 marca 2015
Pytanie:  Firma od niedawna zajmuje się transportem drogowym krajowym i zagranicznym. Zatrudnia na podstawie umowy o prace kierowców kat. C+E.  Kierowcy głównie pracują na terenie kraju, ewentualnie podejmują frachty z Litwy. W trakcie tygodnia roboczego wykonują średnio 3-4 frachty. Zwykle wyjazd z miejsca stałego postoju następuje w poniedziałek, a powrót w piątek. W związku z powyższym:
  1. Czy kierowcom należą się diety i jak ustalić ich wysokość (krajowe, zagraniczne)? Czy diety muszą być powiązane z delegacją?
  2. Na jakiej podstawie należy ewentualne diety naliczyć i z jaką częstotliwością należy je rozliczać i wypłacać? Jeśli pracodawca zapewnia pracownikowi posiłek czy ma to wpływ na wysokość diety, jak to rozliczyć?
  3. Jakie dokumenty muszą być przekazane przez kierowców i sporządzone przez pracodawcę?
  4. Czy nocleg w kabinie kierowcy odpowiednio do tego celu dostosowanej wymaga dodatkowej rekompensaty i w jakiej wysokości?

Pozostało jeszcze 90 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (9.00 zł netto) »Przez SMS (10.00 zł netto) »
Monika Frączek

Autor: Monika Frączek

Prawnik, autorka opracowań z zakresu prawa pracy. Od 1998 r. była głównym specjalistą w Departamencie Prawa Pracy, w Ministerstwie Pracy i Polityki Od 2003 r. pracowała w Wydziale Legislacji Departamentu Prawa Pracy. Uczestniczyła w pracach legislacyjnych w MPiPS i Parlamencie. Absolwentka Podyplomowego Studium Zbiorowych Stosunków Pracy i Zasobów Ludzkich, w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestnik Podyplomowego Studium Zagadnień Legislacyjnych prowadzonego na Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat specjalizuje się w praktycznych zagadnieniach prawa pracy. Autorka opracowań z zakresu prawa pracy kierowanych do pracowników kadr i działów personalnych, a także osób zarządzających. Obecnie prowadzi swoją firmę doradczą oraz prowadzi szkolenia z tematyki prawa pracy dla działów kadr, osób zarządzających oraz związków zawodowych, w szczególności z czasu pracy, dokumentacji pracowniczej, zgodnego z prawem zatrudniania i zwalniania pracowników, podnoszenia kwalifikacji zawodowych uprawnień rodzicielskich, problematyki pracy tymczasowej.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Najnowsze porady

© PortalFK.pl
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny za DARMO - otrzymasz dostęp do wszystkich treści Przetestuj Portal FK »

x
wiper-pixel