Diety kierowcy

Krzysztof Klimek

Autor: Krzysztof Klimek

Dodano: 16 lutego 2012
Pytanie:  Podatnik świadczy usługi transportowe samochodem firmy, dla której świadczy usługi. Są to usługi na transport towarów za granicę, często do kilku krajów. Czy prawidłowo postępuję przy wyliczaniu diet, przyjmując wartość dla kraju docelowego?
Odpowiedź: 

Zasadą jest, że dieta przysługuje w wysokości obowiązującej dla docelowego państwa podróży (§ 4 ust. 3 rozporządzenia o podróżach zagranicznych). Ustalając wartość diet przysługujących kierowcy należy kierować się wysokością diety przewidzianej dla kraju docelowego. W przypadku, gdy kierowca przewozi towar do kilku państw jako docelowe traktować należy to, w którym dokonuje ostatniego rozładunku (załadunku).

Podstawa prawna: 

- § 4 ust. 3 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 19 grudnia 2002 r. w sprawie wysokości oraz warunków ustalania należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej poza granicami kraju (Dz.U. z 2002 r. nr 236, poz. 1991 z późn. zm.) - rozporządzenie o podróżach zagranicznych.

Tekst opublikowany: 

5 lutego 2012 r.

Krzysztof Klimek

Autor: Krzysztof Klimek

Prawnik specjalizujący się w podatkach dochodowych, wieloletni pracownik administracji celnej i skarbowej, gdzie zajmował się egzekucją, postępowaniami karnoskarbowymi, ulgami i odpowiedzialnością podatkową. Obecnie współpracownik wielu znanych wydawnictw.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Najnowsze porady

© PortalFK.pl
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny za DARMO - otrzymasz dostęp do wszystkich treści Przetestuj Portal FK »

x
wiper-pixel