Nowy certyfikat klucza publicznego do JPK i nowa struktura dla faktur VAT-RR

Dodano: 27 sierpnia 2019
JPK_VAT

Ministerstwo Finansów poinformowało o zmianie certyfikatu klucza publicznego do środowiska produkcyjnego JPK. Nowy certyfikat obowiązuje od 23 sierpnia 2019 r. W aplikacjach wykorzystywanych do wysyłki plików JPK trzeba dokonać zatem aktualizacji.

 

Z podanych wyjaśnień wynika, że w celu realizacji wysyłek plików JPK od 23 sierpnia 2019 r. należy używać nowego certyfikatu klucza publicznego (służącego do szyfrowania klucza szyfrującego w środowisku produkcyjnym usługi), który został udostępniony na stronie Ministerstwa Finansów w zakładce pliki do pobrania, w pliku „e_dokumenty.mf.gov.pl.zip” z nazwą: „Certyfikat klucza publicznego (certyfikat produkcyjny) – od 23.08.2019 r.

W aplikacjach wykorzystywanych do wysyłki plików JPK należy dokonać aktualizacji certyfikatu klucza publicznego.

E-mikrofirma zaktualizuje certyfikat automatycznie, natomiast w aplikacji Klient JPK 2.0 należy dokonać załadowania wyżej wymienionego certyfikatu do aplikacji, zgodnie z podręcznikiem użytkownika, str.41, poprzez funkcjonalność: „Narzędzia -> Zarządzanie certyfikatami i kluczami symetrycznymi -> Załaduj certyfikat z pliku -> Otwórz i po wskazaniu pobranego wcześniej certyfikatu -> Zapisz certyfikat do bazy”.

Nowa struktura dla JPK dot. faktur VAT-RR

Resort finansów poinformował ponadto o opublikowaniu nowej struktury logicznej dotyczącej JPK dla faktur VAT-RR obowiązującej od 1 września 2019 r.

Polecamy w Portalu FK:

Źródło: www.podatki.gov.pl

Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny za DARMO - otrzymasz dostęp do wszystkich treści Przetestuj Portal FK »

x
wiper-pixel