Czy faktury korygujące powinny być uwzględniane w plikach „Faktury VAT”

Rafał Kuciński

Autor: Rafał Kuciński

Dodano: 28 września 2016
Pytanie:  Czy w pliku „Faktury VAT” mają być również raportowane faktury korygujące wystawiane w odniesieniu do faktur sprzedaży? Jeśli tak, to czy dla faktur korygujących, o których mowa w art. 106j ust. 3 ustawy o VAT, pola „P_5”,  „P_6” oraz „P_7” można pozostawić puste? Czy w odniesieniu do  faktur korygujących należy podać przyczynę korekty, a jeśli tak – to w którym polu?

Pozostało jeszcze 48 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (19.90 zł netto) »Przez SMS (25.00 zł netto) »
Rafał Kuciński

Autor: Rafał Kuciński

prawnik specjalizujący się w podatku od towarów i usług, były pracownik organów skarbowych
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz
wiper-pixel