Sprawdź, czy rolnik, który prowadzi działy specjalne produkcji musi złożyć sprawozdanie finansowe w formie elektronicznej

Katarzyna Trzpioła

Autor: Katarzyna Trzpioła

Dodano: 12 marca 2019
Pytanie:  Sporządzam sprawozdanie finansowe za 2018 r. dla osoby fizycznej – rolnika, który prowadzi działy specjalne – hodowla brojlera kurzego. Nie jest on przedsiębiorcą, nie jest więc wpisany do KRS ani do CEIDG, podlega jednak pod ustawę PIT i ze względu na obrót prowadzi księgi rachunkowe i jest zobowiązany sporządzać sprawozdanie finansowe. Proszę o informację w jakiej formie powinnam sporządzić sprawozdanie finansowe? Czy powinnam korzystać ze schematów, czy może powinnam sporządzić tak jak dotychczas papierowo i podpisać je: ja jako osoba, której powierzono prowadzenie ksiąg rachunkowych i kierownik jednostki, a następnie zeskanować i na nośniku lub mailem przekazać do Naczelnika Urzędu Skarbowego?

Pozostało jeszcze 68 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (19.90 zł netto) »Przez SMS (25.00 zł netto) »
Katarzyna Trzpioła

Autor: Katarzyna Trzpioła

Doktor nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu, adiunkt na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, praktyk, wieloletni szkoleniowiec i dydaktyk, autorka wielu publikacji z zakresu rachunkowości finansowej podatkowej, MSSF i rachunkowości zarządczej. Współpracuje z następującymi redakcjami: Portal FK, Rachunkowości i Podatki dla praktyków, Nowe Standardy Sprawozdawczości.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz
wiper-pixel