Księgowość online - sprawdź, dlaczego warto?

Dodano: 22 czerwca 2020
iStock-1181407201

Artykuł partnerski

Czy tradycyjna księgowość prowadzona przez biuro rachunkowe, to nadal najlepsze rozwiązanie? Zwłaszcza teraz, gdy coraz więcej usług świadczonych jest online, a analitycy rynku wskazują tendencję wzrostową tego trendu.

Cała księgowość w domu - oszczędnie, wygodnie i bezpiecznie

Dla wielu przedsiębiorców comiesięczna wizyta w biurze rachunkowym, to prawdziwa udręka. Konieczność dostarczania faktur oraz innych dokumentów księgowych generuje koszty i jest niezwykle czasochłonna.

Dlatego warto skorzystać z nowoczesnego, bardzo praktycznego rozwiązania, jakim jest elektroniczna księgowość.

Po pierwsze e-księgowość jest wygodnym rozwiązaniem, dostępnym o każdej porze oraz umożliwiającym rozliczanie finansów w zaciszu własnego gabinetu lub innym, dowolnym miejscu. Jest to szczególnie ważne dla przedsiębiorców ceniących swój czas i komfort. Po drugie system jest prosty w obsłudze, dzięki czemu każdy przedsiębiorca może wystawiać faktury i samodzielne prowadzić księgowość w swojej firmie. Poza dostępem do sprzętu komputerowego i sieci nie trzeba instalować dodatkowego oprogramowania oraz wykupywać kosztownych licencji. Doskonale sprawdzi się to u osób, dla których ład i porządek w papierach to podstawa w prowadzeniu biznesu. Tego typu usługi oferuje np. księgowość online w PKO Banku Polskim.

Gotowe wzory dokumentów na wyciągnięcie ręki

Przedsiębiorca, który korzysta z rozwiązań, jakie oferuje e-księgowość, ma znacznie szerszy pakiet możliwości niż gdy korzysta z tradycyjnego rozwiązania. Samodzielne zarządzanie księgowością ma wiele dodatkowych, wymiernych korzyści, wśród których najważniejsze to gotowe wzory dokumentów, obliczanie składek i zobowiązań podatkowych i generowanie dokumentów do fiskusa, które można wysłać do ZUS lub US w  formie elektronicznej.

Wystarczy raz wprowadzić dane, a system księgowości elektronicznej wszystko zapamięta. Dzięki temu czynności związane z księgowaniem, takie jak prowadzenie Księgi Przychodów i Rozchodów, amortyzacja czy zakup i sprzedaż VAT, są o wiele prostsze i zajmują mniej czasu. Korzystając z modułu do księgowości, przedsiębiorca otrzyma gotowe deklaracje JPK VAT, PIT-5, VAT-7, ZUS DRA i wiele innych.

Baza klientów szybko i łatwo dostępna

Wygoda, oszczędność czasu i pieniędzy, to jedne z wielu udogodnień, jakie oferuje przedsiębiorcom e-księgowość. Dzięki niej wystawienie faktury online nie jest tak monotonne i długie jak ręczne wypisywanie danych do formularza. Wystarczy kilka sekund, aby wygenerować dokument, a nawet od razu wysłać go do klienta lub kontrahenta. Zapewne wielu przedsiębiorców niekorzystających dotąd z fakturowania online zada sobie pytanie, co sprawia, że jest to tak szybkie i proste.

Korzystając z księgowości elektronicznej nie trzeba za każdym razem wprowadzać danych do systemu. Wystarczy, że raz dodamy lub zaczytamy z pliku dane kontrahentów i produkty, a przy kolejnym wystawieniu dokumentu zaczytają się one automatycznie. Jeżeli dla niektórych nadal to za długo, wystarczy uzupełnić NIP kontrahenta, a jego dane zostaną pobrane z GUS i automatycznie uzupełnione w bazie kontrahentów. 

Zarządzanie dokumentami firmowymi przez internet jest o wiele łatwiejsze, niż odszukiwanie ich w segregatorach z toną papierowych plików. W systemie dodatkowo można łączyć przelewy z fakturami, monitorować płatności i zobowiązania, wysłać klientowi przypomnienie o zapłacie, zaczytywać dokumenty ze zdjęć lub pliku oraz skorzystać z wielu innych innowacyjnych rozwiązań. Kontrola nad finansami i dokumentami firmowymi nie musi być już zmorą przedsiębiorcy. Warto podkreślić, że wszystkie rozwiązania, jakie oferuje księgowość online są bezpieczne oraz na bieżąco aktualizowane i dostostosowane do zmieniających się przepisów. Dodatkowo klienci otrzymują wsparcie techniczne i merytoryczne na specjalnie dedykowanej infolinii.

Słowa kluczowe:
pełna księgowość
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz
wiper-pixel