Księgowi Przyszłości. Znamy już zwycięzców II edycji konkursu

Dodano: 15 czerwca 2016
38edeecfd1c4deff772c6b2e3e54918a5c8155b8-large

9 czerwca 2016 odbył się finał II edycja ogólnopolskiego, drużynowego konkursu dla księgowych - „Księgowi Przyszłości”. Partnerem medialnym wydarzenia był Portal FK.

 

„Księgowi Przyszłości” sprawdza nie tylko wiedzę z rachunkowości, ale również umiejętność pracy zespołowej oraz radzenia sobie z nietypowymi sytuacjami.

Konkurs spotkał się z ogromnym zainteresowaniem – wzięło w nim udział blisko 1500 osób. Zwieńczeniem rywalizacji była uroczysta gala finałowa która odbyła się w Dniu Księgowego w salach Restauracji Endorfina Foksal w Warszawie.

Kim jest Księgowy Przyszłości?

Księgowy to od zawsze ważny filar funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Dziś obok tradycyjnych funkcji, księgowy coraz częściej staje się też doradcą przedsiębiorcy odpowiedzialnym za tworzenie polityki rachunkowości firmy czy zarządzanie całym obszarem finansowym firmy. Księgowy przyszłości to bowiem profesjonalista, korzystającego z najnowszych technologii i narzędzi pracy,  potrafiącego współpracować z innymi, wnoszący istotny wkład w rozwój gospodarki.  

Inicjatywa konkursu dla księgowych, który promowałby nie tylko wiedzę ale również kompetencje komunikacyjne czy znajomość nowych technologii powstała tuż po wprowadzeniu tzw. ustawy deregulacyjnej. Sam jestem przedsiębiorcą dlatego doskonale rozumiem rolę jaką księgowy odgrywa w każdej organizacji. W obliczu zmian rynkowych zależało nam więc na działaniu który pozwoli promować najlepszych księgowych oraz wspierać rozwój całej branży. Myślę, że ten cel udało się nam osiągnąć.„  mówi Robert Czuła, Prezes Soneta sp. z o.o. i współorganizator konkursu.

Zwycięzcy II edycji

Zwycięską drużyną w kategorii zawodowej zostały Patrycja Groń, Małgorzata Figas i Aleksandra Tomczak z zespołu „Księgowe TrOPIcielki”, w kategorii studenckiej zwyciężyli Mateusz Łaba, Konrad Jeleń i Radosław Matuszuk z zespołu "SVAT" z UMCS z Lublina, a wśród uczniów I miejsce zajęły „Ekonomistki Żeromskiego”.

Nagrodami głównymi w konkursie były vouchery turystyczne, dzięki którym zwycięskie drużyny będą mogły spełnić swoje nawet najbardziej nietuzinowe marzenia o podróżach. Laureaci otrzymali również bony szkoleniowe oraz cenne gadżety elektroniczne.  Portal FK zwycięzcom przekazał roczny dostęp do www.portalfk.pl

Organizatorzy konkursu

Organizatorami konkursu Księgowi Przyszłości są Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, najstarsza polska organizacja zawodowa oraz firma Soneta, producent oprogramowania do zarządzania i księgowości – enova365. Konkurs został również objęty patronatem honorowym Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Pracodawców Rzeczypospolitej Polski oraz Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Patronatu medialnego udzieliła stacja telewizyjna Polsat News 2, Polska Agencja Prasowa oraz liczne pisma i portale branżowe, w tym Portal FK.

Równolegle z konkursem uruchomiona została aplikacja mobilna, będąca pierwszą w Polsce grą edukacyjną dla księgowych „Księgowi Przyszłości.” Aplikacja pozwala na sprawdzenie i poszerzenie wiedzy z zakresu rachunkowości w atrakcyjnej i niestandardowej formie. Dostawcą aplikacji jest firma Soneta sp. z o.o. , a pytania do jej zostały ułożone przez ekspertów ze Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Słowa kluczowe:
konkursksięgowy
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz
wiper-pixel