Sektor Publiczny

W jaki sposób wypłacić wynagrodzenie dla pracownika, wobec którego toczy się postępowanie dyscyplinarne

Michał Culepa

Autor: Michał Culepa

Dodano: 7 lipca 2020
Pytanie:  Wobec nauczycielki toczy się postępowanie dyscyplinarne, komisja dyscyplinarna postanowiła wymierzyć obwinionej karę wydalenia z zawodu. Nauczycielka odwołała się od decyzji komisji, w związku z czym postępowanie toczy się dalej, a umowa nie wygasła automatycznie. Nauczycielka ta, od dnia popełnienia czynu wobec, którego toczy się postępowanie wyjaśniające przebywa na zwolnieniu lekarskim wystawianym przez różnych lekarzy, przerwane na kilka weekendów oraz jednym urlopem bezpłatnym. W dniu 22 maja upłynęło 182 dni zasiłku chorobowego, otrzymaliśmy zwolnienie lekarskie na kolejny miesiąc. Nauczycielka wystąpiła o zasiłek rehabilitacyjny, jednak do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Jakie kroki powinniśmy poczynić wobec nauczycielki? Czy powinniśmy w tym momencie zawiesić ją w pełnieniu obowiązków? W jaki sposób wypłacać wynagrodzenie w oczekiwaniu na decyzję komisji dyscyplinarnej? Czy nauczycielka jeśli posiada staż pracy, może w obecnej sytuacji zwrócić się o urlop na poratowanie zdrowia?

Pozostało jeszcze 79 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (19.90 zł netto) »Przez SMS (25.00 zł netto) »
Michał Culepa

Autor: Michał Culepa

Michał Culepa - prawnik, specjalista z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, wieloletni redaktor Serwisu Prawno-Pracowniczego, współpracownik merytoryczny największych wydawnictw prawniczych. Doświadczony trener i wykładowca. Autor licznych komentarzy i opracowań dotyczących m.in. zatrudnienia w jednostkach sektora finansów publicznych, instytucjach kultury, oświacie.

Materiały Video na ten temat

Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz
wiper-pixel