Nauczyciel niezdolny do wykonywania pracy. Jakie obowiązki ma dyrektor

Michał Culepa

Autor: Michał Culepa

Dodano: 18 listopada 2020
Pytanie:  Nauczyciel po urlopie zdrowotnym i zwolnieniu lekarskim otrzymał skierowanie na badania kontrolne oraz okresowe. Lekarz wydał orzeczenie z 13 listopada br., które informuje, że są przeciwskazania zdrowotne i nauczyciel jest niezdolny do wykonywania pracy. Proszę o informację, czy powinniśmy poinformować nauczyciela o tym, że może odwołać się od tego orzeczenia w ciągu 7 dni? Czy jeśli po tym czasie nauczyciel się nie odwoła, to czy rozwiązujemy z tym nauczycielem umowę z końcem miesiąca? Jest problem z dostarczeniem wszelkich dokumentów do tego nauczyciela, gdyż jak nas poinformował - skrzynka jest uszkodzona lub nigdy nie ma go w miejscu zamieszkania. Może być problem w skutecznym doręczeniu jakichkolwiek dokumentów do tej osoby. Jakie kroki powinniśmy podjąć, aby wszystko prawidłowo i zgodnie z prawem zakończyć?

Pozostało jeszcze 87 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (19.90 zł netto) »Przez SMS (25.00 zł netto) »
Michał Culepa

Autor: Michał Culepa

Michał Culepa - prawnik, specjalista z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, wieloletni redaktor Serwisu Prawno-Pracowniczego, współpracownik merytoryczny największych wydawnictw prawniczych. Doświadczony trener i wykładowca. Autor licznych komentarzy i opracowań dotyczących m.in. zatrudnienia w jednostkach sektora finansów publicznych, instytucjach kultury, oświacie.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz
wiper-pixel