Sektor Publiczny

W księgach rachunkowych spółki z o.o. nie ujmuje się danych z rachunku zysków i strat zlikwidowanego samorządowego zakładu budżetowego

Autor: Dorota Kotela

Dodano: 17 października 2016
Pytanie:  W grudniu 2015 roku zakład wodociągów i kanalizacji, działający jako zakład budżetowy, został przekształcony w spółkę z o.o. Zmiana formy organizacyjnoprawnej nastąpiła z dniem wpisu do KRS, tj. 4 grudnia 2015 r. i od 5 grudnia 2015 r. działa spółka z o.o. Zakład budżetowy sporządził sprawozdanie finansowe na dzień 4 grudnia 2015 r., obejmujące bilans, rachunek zysków i strat oraz zestawienie zmian w funduszu, które złożono do gminy 2 marca 2016 r. Ponieważ mienie przekształconego zakładu budżetowego przejęła nowopowstała spółka z o.o., w bilansie zakładu budżetowego na dzień zamknięcia występują tylko pozycje zerowe. Wszystkie salda kont zostały rozliczone z funduszem. W rachunku zysków i strat zakład budżetowy przedstawił wynik finansowy w postaci straty, którą już w 2015 roku rozliczył z funduszem. Czy do łącznego bilansu, rachunku zysków i strat oraz zestawienia zmian w funduszu za 2015 rok należy dołączyć również sprawozdania jednostkowe zakładu budżetowego, który przestał funkcjonować 4 grudnia 2015 r.? Jak ewentualnie zaprezentować wynik finansowy zakładu budżetowego (stratę), który został już w grudniu 2015 roku przeksięgowany na fundusz i nie występuje również w bilansie zamknięcia?

Pozostało jeszcze 76 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (19.90 zł netto) »Przez SMS (25.00 zł netto) »

Materiały Video na ten temat

Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz
Dołącz do Portalu FK i odbieraj nagrody
KLUB <
wiper-pixel