Co się zmieniło w programie Płatnik?

Dodano: 8 kwietnia 2016

Od 2 kwietnia 2016 r. w programie Płatnik został udostępniony nowy formularz ZUS DRA.

Na nowym formularzu, który obowiązuje od 1 kwietnia 2016 r. zostały rozszerzone pola w celu umożliwienia rozliczenia dużych kwot składek. Ponadto zostało udostępnione pole 04 w bloku V, w którym będą wykazywane kwoty wypłaconych podwyższeń zasiłków macierzyńskich do wysokości kwoty świadczenia rodzicielskiego.


Dodatkowo program umożliwił także rozliczenie w raporcie ZUS RSA z nowym kodem świadczenia lub przerwy - 329 podwyższenie zasiłku macierzyńskiego do kwoty świadczenia rodzicielskiego. 

Zmianie uległy także reguły, według których przebiega weryfikacja sporządzanych dokumentów ubezpieczeniowych w zakresie tzw. 30-krotności. 

Program Płatnik został zasilony powyższymi zmianami w momencie dokonania aktualizacji słowników i komponentów programu po 1.04.2016 r. 

Szerszy opis zmian w programie znajduje się na stronie http://pue.zus.pl/platnik/poradnik. 

Natomiast na stronie http://zus.pl/bip/default.asp?id=180 dostępna jest nowa wersja KEDU formularza ZUS DRA. 

Jednocześnie Zakład zwraca uwagę na znaczenie komunikatów o tzw. błędach zwykłych, które pojawiają się przy weryfikacji dokumentów ubezpieczeniowych przed ich przekazaniem do ZUS. Mają one na celu zwrócenie uwagi na sytuacje, w których mogą wystąpić nieprawidłowości po przekazaniu dokumentu, dlatego też warto poświęcić czas na ich wyjaśnienie.

Źródło:

 ZUS

Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny za DARMO - otrzymasz dostęp do wszystkich treści Przetestuj Portal FK »

x
wiper-pixel