UWAGA! Wpis do CEIDG jest nadal bezpłatny

Emilia Bartkowiak

Autor: Emilia Bartkowiak

Dodano: 20 grudnia 2016

Do wszystkich przypadków oferowania wpisu do rejestru przedsiębiorców za opłatą należy podchodzić ze szczególną ostrożnością. Sprawdź więcej.

Problem: Otrzymałam pismo i mam wątpliwości czy ktoś mnie nie „naciąga". Dlatego też zacytuję pismo w całości i proszę o informację czy rzeczywiście mam obowiązek wnieść żądaną opłatę. Nadawca pisma: CEDGiF - CENTRALNA EWIDENCJA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZYCH I FIRM ul. Miedziana 11/12, 00-855 Warszawa, Warszawa, dnia 5 grudnia 2016 r. Treść pisma: „W związku z aktualnym regulaminem CEDGiF (§ 11 wew. utworzonym w dniu 06.04.16 r.) ogłoszenie wpisu do Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczych i Firm wymaga uregulowania fakultatywnej opłaty rejestracyjnej w wysokości 295 zł w terminie do 13.12.16 r. Niedokonanie płatności spowoduje brak wpisu do Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczych i Firm. W grudniu 1990 dokonano wpisu działalności gospodarczej do www.ceidg.gov.pl - Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalnościach Gospodarczych. Na podstawie art. 2 ustawy z 2 lipca 2004 r. (Dz.U. Nr 47, poz.278 ze zm.) została utworzona Centralna Ewidencja Działalności Gospodarczych i Firm. Niniejsze pismo zostało sporządzone zgodnie z art. 66 § 1 ustawy z 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. 2014 r. poz. 121 ze zm.). Rejestr jest na bieżąco aktualizowanym zbiorem informacji o podmiotach gospodarczych, prowadzonym w systemie informatycznym w postaci centralnej bazy danych. Prosimy o terminowe dokonanie wpłaty w terminie do 13 grudnia 2016 r. Niedokonanie terminowej płatności spowoduje zmiany opisane w regulaminie CEDGiF (§ 16 wew. z 10.03.16 r.) Z poważaniem Administrator". Ponadto przy moim adresie jest podany mój nr NIP i REGON, no i rzeczywiście swoją działalność gospodarczą rozpoczęłam w 1990 r.

Wyjaśnienie eksperta: Rejestr, w którym ewidencjonowani są jednoosobowi przedsiębiorcy (osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą) nazywa się: CENTRALNA EWIDENCJA I INFORMACJA O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ (CEIDG) – rejestr jest dostępny na stronie internetowej: https://prod.ceidg.gov.pl/ceidg.cms.engine

Na stronie tej dla każdego udostępniono bazę przedsiębiorców, gdzie bez trudu można znaleźć dane osoby prowadzącej działalność gospodarczą. Pani dane również można sprawdzić bez trudu.

Wszelkie czynności związane z wpisem do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) - prowadzonej przez Ministra Rozwoju i Finansów są BEZPŁATNE.

Do wszystkich przypadków oferowania wpisu do rejestru przedsiębiorców za opłatą należy podchodzić ze szczególną ostrożnością gdyż są to oferty komercyjne.

Taki też charakter ma oferta przesłana do Pani. W żadnym razie nie ma Pani obowiązku uiszczania jakichkolwiek opłat na rzecz wzywającego.

Słowa kluczowe:
CEIDGwpis do ceidg
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

© PortalFK.pl
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny za DARMO - otrzymasz dostęp do wszystkich treści Przetestuj Portal FK »

x
wiper-pixel