Korzystanie przez gminę z ulgi na wymianę kas na kasy online

Tomasz Krywan

Autor: Tomasz Krywan

Dodano: 27 stycznia 2021
Pytanie:  Jednostka budżetowa miejski ośrodek sportu po centralizacji jako jeden podatnik wraz z gminą miejską zakupił 3 kasy fiskalne online, w związku z ustawowym obowiązkiem wymiany starych kas na kasy online. Faktura zakupu na wszystkie kasy jest z grudnia 2020 roku. Jedna z kas jest użytkowana od 1 stycznia 2021 r. w zakresie usług krótkotrwałego zakwaterowania, natomiast pozostałe dwie dopiero od 1 lipca 2021 r. - w zakresie usług związanych z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej – wyłącznie w zakresie wstępu. Czy gminie przysługuje zastosowanie ulgi na zakup tych kas (wszystkich 3 pomimo że rozpoczęcie ewidencji będzie w różnych okresach) i w jakim terminie (deklaracja za grudzień)? Gmina nie jest w stanie sprawdzić, czy w latach ubiegłych korzystała z takiej ulgi i w jakim zakresie (tj. na ile urządzeń).

Pozostało jeszcze 79 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (19.90 zł netto) »Przez SMS (25.00 zł netto) »
Tomasz Krywan

Autor: Tomasz Krywan

Tomasz Krywan - ekspert Portalu FK i doradca podatkowy, specjalista od podatku VAT. Stały współpracownik największych redakcji podatkowych w Polsce - w ciągu ostatnich lat na łamach publikacji podatkowych opracował kilkanaście tysięcy odpowiedzi na pytania podatników oraz kilkaset artykułów i komentarzy. Autor komentarza do ustawy o VAT.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz
wiper-pixel