RSS Mapa strony Ustaw jako startową Mój portal piątek, 1 sierpnia 2014 r.
Jesteś tutaj: Strona główna » Prowadzenie ksiąg rachunkowych (zasady, limity, osoby uprawnione) » Rachunkowość
Rozmiar tekstu:  f1 f2 f3
RSS
8.08.2012

Jak zaksięgować dofinansowanie preferencyjne na szkolenie pracowników?

Pytanie: Nasza firma otrzymała z PZU kwotę 1.500 zł z tytułu dofinansowania preferencyjnego na szkolenie. Pieniądze wpłynęły na konto naszej firmy, a później dopiero zostało zorganizowane szkolenie BHP i udzielania pierwszej pomocy, za które zostaliśmy obciążeni fakturą w wysokości 1.500 zł przez firmę organizującą to szkolenie. Jak powinny być zaksięgowane poszczególne operacje?
Odpowiedź: Kwotę dofinansowania należy ująć jako pozostałe przychody operacyjne.
W chwili otrzymania dofinansowania powinna je ująć pani, jako pozostałe przychody operacyjne zapisem:
  • Wn Rachunek bankowy,
  • Ma Pozostałe przychody operacyjne.
Natomiast na podstawie faktury powinna Pani ująć koszt po przeprowadzeniu szkolenia zapisem:
  • Wn Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia na rzecz pracowników,
  • Ma Rozrachunki z dostawcami.
Zapłata dostawcy:
  • Wn Rozrachunki z dostawcami,
  • Ma Rachunek bankowy.
Podstawa prawna: - art. 3 ust. 1 pkt 32 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (tekst jedn. Dz.U. z 2009 r. nr 152, poz. 1223 ze zm.) - uor.

Dokumenty o zbliżonej tematyce


Strona używa plików cookies.

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się jaki jest cel używania cookies oraz jak zmienić ustawienia cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z bieżącymi ustawieniami przeglądarki.