RSS Mapa strony Ustaw jako startową Mój portal środa, 4 marca 2015 r.
Jesteś tutaj: Strona główna
Rozmiar tekstu:  f1 f2 f3
Webinarium

Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy bezpłatne e-booki.

Pobierz >>

Pomoc

  • Jak korzystać z portalu?
  • Mapa serwisu
  • Dlaczego Portal FK
  • FAQ

Nowości

Szkolenia Video

Więcej nowości
Najlepsi specjaliści wyjaśniają dla nas
VAT 2014
1234
Auta z kratką nie są już traktowane ulgowo przez fiskusa [24.09.2014]

Ograniczenia w odliczaniu VAT dotyczą wydatków poniesionych przy zakupie i eksploatacji samochodów o masie całkowitej do 3,5 tony.

Sprzedaż auta używanego nie korzysta ze zwolnienia [23.09.2014]

Zbycie samochodu, przy zakupie którego odliczono część VAT, jest objęte stawką podstawową z możliwością korekty odliczonego podatku.

Kolejne auta nie wymagają ewidencji przebiegu [22.09.2014]

Ewidencji przebiegu pojazdu nie muszą prowadzić przedsiębiorcy wykorzystujący pojazdy o przeznaczeniu specjalnym, czyli samochód pogrzebowy, pomoc drogową oraz bankowóz. 

Auta bez pełnego odliczenia VAT skorzystają z preferencji [19.09.2014]

Przedsiębiorca, nie musi naliczać podatku od towarów i usług, gdy wykorzysta do celów pozafirmowych samochód, który służy celom mieszanym.

Zbiorcze faktury pozwalają na uproszczenia w rozliczaniach VAT [16.07.2014]

Sprzedawcy nie muszą już kumulować wystawianych dokumentów, a nabywcy często otrzymają jedną fakturę, na podstawie której księgują wszystkie transakcje zakupowe z całego miesiąca. Uproszczenie widoczne jest przede wszystkim w przypadku przedsiębiorstw mających częste transakcje sprzedażowe/zakupowe z jednym kontrahentem.

12345

Najnowsze odpowiedzi na pytania księgowych

Pracownik za pracę w sobotę powinien otrzymać cały dzień wolny

Czas pracy[03.03.2015]
Pytanie:  Czy za pracę w sobotę należy się inny cały dzień wolny bez względu na ilość przepracowanych godzin we wskazanym dniu (tak jak w przypadku pracy w niedzielę i święto)? Jak rozumieć art. 1513 i 1519 Kodeksu pracy? Sobota jest ...

Więcej

Za urlop rodzicielski przysługuje zasiłek w wysokości 60% podstawy wymiaru

Zasiłek macierzyński[03.03.2015]
Pytanie:  Pracownica złożyła wniosek o dodatkowy urlop macierzyński w pełnym wymiarze i urlop rodzicielski na okres 13 tygodni. Wniosek został złożony bezpośrednio po podstawowym macierzyńskim. W jakiej wysokości należy jej się wynagrodzenie ...

Więcej

Zapłata składek ZUS na poczcie może skutkować odmową wypłaty zasiłku chorobowego

Składki na ZUS z tytułu pozarolniczej działalności gospodarczej[02.03.2015]
Pytanie:  Proszę udzielić mi informacji dotyczącej opłacania składek na ZUS. Mój klient opłacił składki na ZUS za X/2014 w dniu 8 listopada 2014 r. na poczcie, ma potwierdzenie zapłaty. Termin opłacenia składek na ZUS jest do 10 listopada 2014 r.

Więcej

Jak rozliczyć towar z przełomu roku?

Przychód i moment powstania przychodu[27.02.2015]
Pytanie:  Spółka handlowa dostała zamówienie od klienta w grudniu 2014 roku na zakup towaru. Firma wystawiła klientowi fakturę w grudniu i przygotowała towar do wysyłki. Klient wstrzymywał się z odbiorem towaru i poprosił o jego przesłanie ...

Więcej

Moment rozliczenia aktualizacyjnego odpisu w kosztach podatkowych

Koszty uzyskania przychodu[27.02.2015]
Pytanie:  Czy utworzenie odpisu aktualizacyjnego w momencie otrzymania informacji o ogłoszeniu upadłości likwidacyjnej dłużnika jest kosztem uzyskania? A a co w wypadku, gdy nie było odpisu w roku, w którym ogłoszono upadłość, czy może ...

Więcej

Pracodawca wliczy do czasu pracy szkolenie pracownika, jeżeli pokrywa się z jego ,,dniówką"

Czas pracy[27.02.2015]
Pytanie:  Pracownica została skierowana (delegowana) na szkolenie przez pracodawcę. Szkolenie odbyło się w sobotę (sobota jest ustalonym dniem wolnym od pracy). Szkolenie trwało 7 godzin. Czas podróży na szkolenie, łącznie z czasem szkolenia wyniósł 11 godzin i 15 minut.

Więcej

Więcej porad

Strona używa plików cookies.

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się jaki jest cel używania cookies oraz jak zmienić ustawienia cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z bieżącymi ustawieniami przeglądarki.