Czy zmiany w składzie spółki z o.o. mają wpływ na zarząd

Michał Culepa

Autor: Michał Culepa

Dodano: 7 grudnia 2018
Pytanie:  Od września 2018 r. nasza firma zmieniła nazwę. Natomiast status firmy, regon pozostał bez zmian. Przed zmianą nazwy firmy, Pani Prezes miała umowę o pracę na czas nieokreślony na stanowisko – dyrektor finansowy, oraz powołanie na Prezesa Zarządu też na czas nieokreślony przez trzech udziałowców. Od września br. po zmianie nazwy firmy nie ma już udziałowców. Jest tylko Pani Prezes i dwóch prokurentów. Proszę o pomoc czy powołanie wygasa? Co z umową o pracę czy trzeba ją wypowiedzieć? Na jakiej podstawie powinna być teraz zatrudniona Pani Prezes? Jest właścicielem firmy w większości udziałów – 190, a – 34 udziały ma jej syn, który jest prokurentem na czas nie określony i ma też umowę o pracę jako specjalista do spraw marketingu. Czy Pani Prezes może mieć umowę o pracę? Jeżeli tak, w jakim charakterze powinna być zatrudniona? Kto może podpisać taką umowę? Firma zatrudnia 48 osób na etat i 20 na zlecenie. Jest to spółka z o.o.

Pozostało jeszcze 70 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (9.00 zł netto) »Przez SMS (10.00 zł netto) »
Michał Culepa

Autor: Michał Culepa

Michał Culepa - prawnik, specjalista z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, wieloletni redaktor Serwisu Prawno-Pracowniczego, współpracownik merytoryczny największych wydawnictw prawniczych. Doświadczony trener i wykładowca. Autor licznych komentarzy i opracowań dotyczących m.in. zatrudnienia w jednostkach sektora finansów publicznych, instytucjach kultury, oświacie.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny za DARMO - otrzymasz dostęp do wszystkich treści Przetestuj Portal FK »

x
wiper-pixel