Z jakich krajowych programów operacyjnych można korzystać

Dodano: 27 marca 2015
spotkanie 5 pracowników przy stoliku

Celem Programu Polska Wschodnia 2014-2020 jest wzrost konkurencyjności i innowacyjności makroregionu Polski Wschodniej. Kto może z niego skorzystać i jakie inne programy są przewidziane na lata 2014-2020 o tym w tekście.

Dzięki przygotowaniu dokumentów wspólnych dla wszystkich członków Unii Europejskiej korzystających z funduszy europejskich poszczególne kraje mogły opracowywać własne założenia, oparte na ogólnie obowiązujących zasadach. Na gruncie krajowym perspektywa finansowa 2014–2020 będzie wdrażana poprzez programy. Wytyczne, którymi Polska kierowała się przy opracowywaniu tych programów, znajdują się w tzw. Umowie Partnerstwa. Każdy RPO finansowany jest z dwóch źródeł: Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (w części inwestycyjnej) oraz Europejskiego Funduszu Społecznego (w części nieinwestycyjnej, o charakterze społecznym). Projekty dofinansowane z programów regionalnych powinny swoim zasięgiem obejmować obszar województwa. Widać wyraźną tendencję, żeby kierować wsparcie na jak najbardziej kompleksowe rozwiązanie problemów gospodarczych i społecznych – stąd częste propozycje projektów o charakterze zintegrowanym, łączącym różne rodzaje wsparcia.

Pozostało jeszcze 87 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (19.90 zł netto) »Przez SMS (25.00 zł netto) »
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz
Dołącz do Portalu FK i odbieraj nagrody
KLUB <
wiper-pixel