Skutki otrzymania mikropożyczki w ramach tarczy antykryzysowej

Krzysztof Klimek

Autor: Krzysztof Klimek

Dodano: 21 maja 2020
Pytanie:  Firma dostała 5 tys. pożyczki z urzędu pracy w związku z koronawirusem, opłaciła wynagrodzenie pracownikowi załóżmy 1,5 tys. , opłaciła czynsz 2,5 tys., a za 1 tys. kupiła materiały biurowe i niskocenne wyposażenie. Wydatkowano całą kwotę pożyczki. Czy wszystkie wydatki należy ująć w KPIR w kol. 12 i 13, a pożyczkę ująć jako przychód w kol. 8 w dacie jej otrzymania na konto bankowe? Zakładamy, że pożyczka będzie umorzona. Czy prawidłowo będzie ująć wszystkie wydatki w KPiR w kol. 12 i 13, pożyczkę odnotować w kol. „Uwagi”, a przychodem będzie dopiero gdy dostaniemy informację o jej umorzeniu? Jak będzie wyglądała sytuacja, gdy pożyczka będzie jednak spłacana? A co gdy pożyczką zapłacimy tylko część jakiegoś wydatku? I co z VAT naliczonym, czy można odliczyć?

Pozostało jeszcze 68% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Uzyskaj dostęp do Portalu FK a wraz z nim:

  • Aktualne informacje o zmianach w prawie (24/dobę)
  • Indywidualne konsultacje z ekspertami (odpowiedź w 48 h)
  • Codziennie aktualizowana baza ponad 40 500 porad z zakresu podatków dochodowych, VAT, rachunkowości, ZUS oraz prawa pracy
  • Ponad 3 000 narzędzi: kalkulatorów, wzorów dokumentów, formularzy, szkoleń i porad wideo

Jeśli posiadasz konto - zaloguj się

Adres e-mail:

Hasło

Nie pamiętam hasła
Nie pamiętam hasła »
Jeśli nie posiadasz pełnego dostępu do portalu, możesz wykupić dostęp jednorazowy do wybranego dokumentu.
PayU » 49.90 zł netto (61.38 zł brutto)
Krzysztof Klimek

Autor: Krzysztof Klimek

Prawnik specjalizujący się w podatkach dochodowych, wieloletni pracownik administracji celnej i skarbowej, gdzie zajmował się egzekucją, postępowaniami karnoskarbowymi, ulgami i odpowiedzialnością podatkową. Obecnie współpracownik wielu znanych wydawnictw.