RSS Mapa strony Ustaw jako startową Mój portal poniedziałek, 28 maja 2012 r.
Jesteś tutaj: Strona główna » ZUS » Składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, na FP i FGŚP oraz na FEP » Składki ze stosunku pracy
Rozmiar tekstu:  f1 f2 f3
RSS
14.12.2011

Opłacanie składki na FP za 7 pracowników - czy jest konieczne?

Pytanie: Prowadzę stolarnię i zatrudniam 7. pracowników na podstawie umowy zlecenia. Pragnę nadmienić, że zatrudniam pracowników tylko i wyłącznie na umowy zlecenia. Nie zatrudniam pracowników, z którymi mam zawartą umowę o pracę. Czy w takim przypadku mam obowiązek opłacania składek na Fundusz Pracy za tych pracowników? Proszę o podanie podstawy prawnej.
Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się jakiej odpowiedzi popartej przepisami prawa w tej sprawie udzielił nasz ekspert koniecznie przeczytaj ten tekst.

Aby przeczytać całą odpowiedź zaloguj się lub zarejestruj
Pamiętaj! Jeśli potrzebujesz odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je ekspertowi. Otrzymasz szybką odpowiedź popartą podstawą prawną.

Nie jesteś jeszcze użytkownikiem
Portalu FK?

Tylko w Portalu FK:
  • jesteś na bieżąco ze zmianami w prawie
  • możesz indywidualnie skonsultować się z ekspertami
  • skorzystasz z bazy ponad 8 500 pytań i odpowiedzi
  • masz dostęp do licznych narzędzi ułatwiających pracę

Możesz wykupić też jednorazowy dostęp do tego artykułu przez:

SMS      lub      Zapłac on-line

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2011

Porady o zbliżonej tematyce