RSS Mapa strony Ustaw jako startową Mój portal poniedziałek, 22 grudnia 2014 r.
Jesteś tutaj: Strona główna » VAT » Zwolnienia (podmiotowe, przedmiotowe)
Rozmiar tekstu:  f1 f2 f3
RSS
20.05.2010

Zwolnienie od podatku używanej maszyny, która nie została wprowadzona do ewidencji środków trwałych

Pytanie: W 2007 r. zakupiono maszynę na kwotę 7.000 zł ze stawką „Zw”, która nie została przekazana do używania, a tym samym nie była amortyzowana. W 2010 r. podatnik ma zamiar sprzedać tę maszynę. Jaką stawką należy opodatkować tę maszynę, jeżeli nie była użytkowana? Czy można zastosować art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o VAT?

Aby przeczytać całą odpowiedź zaloguj się lub zarejestruj
Pamiętaj! Jeśli potrzebujesz odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je ekspertowi. Otrzymasz szybką odpowiedź popartą podstawą prawną.

Nie jesteś jeszcze użytkownikiem Portalu FK?

Już teraz zamów dostęp do:

  • 70 ekspertów czekających na Twoje pytania,
  • informacji o planowanych i aktualnych zmianach przepisów księgowo-podatkowych,
  • wiarygodne interpretacje zmian przygotowane przez zaufanych ekspertów,
  • narzędzi w postaci kalkulatorów, wzorów dokumentów, m.in.: deklaracje i formularze do ZUS i dokumenty związane z kontrolą Urzędu Skarbowego...

Możesz wykupić też jednorazowy dostęp do tego artykułu przez:

SMS      lub      Zapłac on-line

Porady o zbliżonej tematyce


Strona używa plików cookies.

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się jaki jest cel używania cookies oraz jak zmienić ustawienia cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z bieżącymi ustawieniami przeglądarki.