RSS Mapa strony Ustaw jako startową Mój portal poniedziałek, 24 listopada 2014 r.
Jesteś tutaj: Strona główna » VAT » Faktury (duplikaty, korekty, refaktury)
Rozmiar tekstu:  f1 f2 f3
RSS
15.03.2012

Rozliczenie faktur korygujących na przełomie roku

Pytanie: Spółka cywilna lekarzy wystawiła korektę faktury sprzedaży dla NFZ. Data wystawienia - 31.12.2011 r. Data podpisania korekty - 19.01.2012 r. Kiedy przyjąć do VAT?
Odpowiedź: Korekty można ująć w rozliczeniu za styczeń (rozliczenie za miesiąc, w którym nabywca otrzymał fakturę korygującą).
Biorąc pod uwagę, że faktury korygujące zostały wystawione ostatniego dnia grudnia (w sobotę), to zapewne oddział NFZ (nabywca) otrzymał te faktury w styczniu.

Można zatem ująć korekty w rozliczeniu za styczeń (rozliczenie za miesiąc, w którym nabywca otrzymał fakturę korygującą), pod warunkiem, że do 25 lutego otrzymacie potwierdzenie odbioru tych faktur korygujących. Tak właśnie jest (jak wynika z pytania). Należy więc ująć korekty w rozliczeniu (deklaracji) za styczeń.
Podstawa prawna: - art. 29 ust. 4-4a ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (tekst jedn.: Dz.U. z 2011 r. nr 177, poz. 1054 ze zm.).

Porady o zbliżonej tematyce


Strona używa plików cookies.

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się jaki jest cel używania cookies oraz jak zmienić ustawienia cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z bieżącymi ustawieniami przeglądarki.