RSS Mapa strony Ustaw jako startową Mój portal piątek, 25 lipca 2014 r.
Jesteś tutaj: Strona główna » VAT » Odliczanie częściowe i korekta podatku
Rozmiar tekstu:  f1 f2 f3
RSS
14.02.2012

Proporcja ostateczna w wysokości 99,90% a korekta roczna

Pytanie: W spółdzielni po wyłączeniu ze sprzedaży kwoty zwolnionej z tytułu sprzedaży nieruchomości sprzedaż zwolniona za 2011 rok stanowi 0,10% do sprzedaży ogółem. Czy słusznie myślimy, że nie należy korygować podatku naliczonego od zakupów kosztowych i środków trwałych, od których w ciągu roku odliczaliśmy całą kwotę podatku naliczonego?
Proporcję wstępną oraz ostateczną zawsze zaokrągla się w górę do najbliższej liczby całkowitej (art. 90 ust. 4 oraz art. 91 ust. 1 w zw. z art. 90 ust. 4 ustawy o VAT). W konsekwencji nawet, przykładowo, proporcja w wysokości 99,000000001% zaokrąglana jest do 100%. A jak postapić w opisanej sytuacji?

Aby przeczytać całą odpowiedź zaloguj się lub zarejestruj
Pamiętaj! Jeśli potrzebujesz odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je ekspertowi. Otrzymasz szybką odpowiedź popartą podstawą prawną.

Nie jesteś jeszcze użytkownikiem Portalu FK?

Tylko w Portalu FK:

  • informacje o planowanych i aktualnych zmianach przepisów księgowo-podatkowych,
  • wiarygodne interpretacje zmian przygotowane przez zaufanych ekspertów,
  • możliwość indywidualnej konsultacji z ekspertem,
  • mnóstwo wzorów dokumentów, m.in.: deklaracje i formularze do ZUS i dokumenty związane z kontrolą Urzędu Skarbowego.

Możesz wykupić też jednorazowy dostęp do tego artykułu przez:

Zapłac on-line

Porady o zbliżonej tematyce


Strona używa plików cookies.

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się jaki jest cel używania cookies oraz jak zmienić ustawienia cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z bieżącymi ustawieniami przeglądarki.