RSS Mapa strony Ustaw jako startową Mój portal piątek, 25 lipca 2014 r.
Jesteś tutaj: Strona główna » Ewidencja księgowa zdarzeń gospodarczych » Rachunkowość
Rozmiar tekstu:  f1 f2 f3
RSS
15.07.2011

Jak spółdzielnia mieszkaniowa powinna rozliczyć i zaksięgować przekazaną darowiznę?

Pytanie: Spółdzielnia mieszkaniowa chce zakupić urządzenia na plac zabaw i przekazać je nieodpłatnie radzie osiedla lub do urzędu miasta. Jak to zaksięgować i jak ująć w podatku dochodowym od osób prawnych? Czy taką darowiznę można odliczyć?
Same darowizny w ogóle nie stanowią kosztu uzyskania przychodu, a to stosownie do art. 16 ust. 1 pkt 14 ustawy z 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (tekst jedn.: Dz.U. z 2000 r. nr 54, poz. 654 ze zm.), dalej: updop, z wyjątkiem darowizn …

Aby przeczytać całą odpowiedź zaloguj się lub zarejestruj
Pamiętaj! Jeśli potrzebujesz odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je ekspertowi. Otrzymasz szybką odpowiedź popartą podstawą prawną.

Nie jesteś jeszcze użytkownikiem Portalu FK?

Tylko w Portalu FK:

  • informacje o planowanych i aktualnych zmianach przepisów księgowo-podatkowych,
  • wiarygodne interpretacje zmian przygotowane przez zaufanych ekspertów,
  • możliwość indywidualnej konsultacji z ekspertem,
  • mnóstwo wzorów dokumentów, m.in.: deklaracje i formularze do ZUS i dokumenty związane z kontrolą Urzędu Skarbowego.

Możesz wykupić też jednorazowy dostęp do tego artykułu przez:

Zapłac on-line

Porady o zbliżonej tematyce


Strona używa plików cookies.

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się jaki jest cel używania cookies oraz jak zmienić ustawienia cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z bieżącymi ustawieniami przeglądarki.