RSS Mapa strony Ustaw jako startową Mój portal wtorek, 21 października 2014 r.
Jesteś tutaj: Strona główna » PIT » Opodatkowanie innych dochodów (przychodów)
Rozmiar tekstu:  f1 f2 f3
RSS
22.06.2010

Jak opodatkować przychody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych?

Pytanie: Czy w związku z zapisem art. 30c updof dotyczącym sposobu ustalania dochodu z pozarolniczej działalności gospodarczej spółki osobowe zbywające papiery wartościowe mogą ustalać rozchód papierów wartościowych według cen przeciętnych (jednej z zasad określonych w ustawie o rachunkowości) z pominięciem art. 24 ust. 10 updof? Czy nabycie i zbycie papierów wartościowych w ramach działalności gospodarczej (spółka komandytowa) następuje w momencie złożenia zlecenia, czy rozliczenia transakcji przed KDPW?

Aby przeczytać całą odpowiedź zaloguj się lub zarejestruj
Pamiętaj! Jeśli potrzebujesz odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je ekspertowi. Otrzymasz szybką odpowiedź popartą podstawą prawną.

Nie jesteś jeszcze użytkownikiem konta Premium Portalu FK?

Tylko w Portalu FK:

  • filmy szkoleniowe dotyczące najbardziej popularnych tematów w księgowości (np.: podatków dochodowych, VAT, rachunkowości), prowadzone przez uznanych ekspertów.
  • informacje o planowanych i aktualnych zmianach przepisów księgowo-podatkowych,
  • wiarygodne interpretacje zmian przygotowane przez zaufanych ekspertów,
  • możliwość indywidualnej konsultacji z ekspertem,
  • mnóstwo wzorów dokumentów, m.in.: deklaracje i formularze do ZUS i dokumenty związane z kontrolą Urzędu Skarbowego...

Możesz wykupić też jednorazowy dostęp do tego artykułu przez:

SMS      lub      Zapłac on-line

Porady o zbliżonej tematyce


Strona używa plików cookies.

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się jaki jest cel używania cookies oraz jak zmienić ustawienia cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z bieżącymi ustawieniami przeglądarki.