RSS Mapa strony Ustaw jako startową Mój portal środa, 22 października 2014 r.
Jesteś tutaj: Strona główna » PIT » Koszty uzyskania przychodu
Rozmiar tekstu:  f1 f2 f3
RSS
28.12.2011

Czy PCC zapłacony w związku z wniesieniem aportu do spółki jawnej jest kosztem podatkowym?

Pytanie: Czy zapłacony PCC przez spółkę jawną od aportu przedsiębiorstwa osoby fizycznej do tej spółki stanowi dla niej koszt uzyskania przychodu?
Kosztami uzyskania przychodów są wydatki ponoszone w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia ich źródła, z wyjątkiem kosztów wymienionych w art. 23 ust. 1 updof (art. 22 ust. 1 updof). A czy koszt zapłaty PCC w związku z wniesieniem aportu do spółki jawnej może zostać zaliczony do kosztów uzyskania przychodów? Sprawdź to.

Aby przeczytać całą odpowiedź zaloguj się lub zarejestruj
Pamiętaj! Jeśli potrzebujesz odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je ekspertowi. Otrzymasz szybką odpowiedź popartą podstawą prawną.

Nie jesteś jeszcze użytkownikiem konta Premium Portalu FK?

Tylko w Portalu FK:

  • filmy szkoleniowe dotyczące najbardziej popularnych tematów w księgowości (np.: podatków dochodowych, VAT, rachunkowości), prowadzone przez uznanych ekspertów.
  • informacje o planowanych i aktualnych zmianach przepisów księgowo-podatkowych,
  • wiarygodne interpretacje zmian przygotowane przez zaufanych ekspertów,
  • możliwość indywidualnej konsultacji z ekspertem,
  • mnóstwo wzorów dokumentów, m.in.: deklaracje i formularze do ZUS i dokumenty związane z kontrolą Urzędu Skarbowego...

Możesz wykupić też jednorazowy dostęp do tego artykułu przez:

SMS      lub      Zapłac on-line

Dokumenty o zbliżonej tematyce


Strona używa plików cookies.

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się jaki jest cel używania cookies oraz jak zmienić ustawienia cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z bieżącymi ustawieniami przeglądarki.