Nowości
RSS
Ważny od 2007-02-05 do 2007-12-31
Znaki opłaty skarbowej będą ważne jeszcze do końca 2007 r.
Ministerstwo Finansów podjęło decyzję o szybkiej nowelizacji ustawy o opłacie skarbowej, która przywróci możliwość zapłaty takimi znakami. W związku z tym, że środki uzyskane ze sprzedaży znaków opłaty skarbowej przekazane zostały na rachunki właściwych gmin, nie będzie możliwości zwrotu zakupionych znaków, poinformował resort. Sprawdź, co się zmieni.
Od 1 stycznia 2007 r. zapłaty należnej opłaty skarbowej nie można dokonywać przy użyciu znaków tej opłaty, lecz wyłącznie w formie gotówkowej lub bezgotówkowej. W związku z tym faktem najlepiej było zakupione znaki opłaty skarbowej i urzędowe blankiety wekslowe wykorzystać do 31 grudnia 2006 r.
Ustawa z 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (Dz.U. nr 225, poz. 1635) uchyliła ustawę z 9 września 2000 r. o opłacie skarbowej (Dz.U. z 2004 r. nr 235, poz. 2532) oraz rozporządzenie Ministra Finansów z 25 lipca 2006 r. w sprawie sposobu zapłaty i zwrotu opłaty skarbowej (Dz.U. nr 137, poz. 975) i zlikwidowała ten prosty sposób zapłaty.
Z uwagi na ogromne komplikacje spowodowane likwidacją znaków opłaty skarbowej resort finansów przygotował szybką nowelizację nowej ustawy o opłacie skarbowej. Według projektu przygotowanego przez Ministerstwo Finansów zapłata znakami opłaty skarbowej będzie możliwa do końca 2007 r.
Autor: Dominika Chudzińska, prawnik
Ostatnia aktualizacja: 26.01.2009
Autor: Dominika Chudzińska




